پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتشریح برنامه‌های هفته جهانی ایمنی راه‌ها در خراسان شمالی

تاریخ انتشار: 1398/02/19

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی برنامه‌های این استان در هفته جهانی ایمنی راه‌ها را اعلام کرد.6 ماه مي تا 12ماه مي مصادف با 16 تا22 ارديبهشت ماه به عنوان هفته جهاني ايمني راه نامگذاري شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، حامد معروف اظهار کرد: طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت از برنامه‌های هفته جهانی ایمنی راه‌ها در استان است.

وی با بیان اینکه در این هفته 750 نفر از راکبان موتورسيکلت آموزش های لازم را فرا می گیرند، درباره آسیب پذیری موتورسیکلت سواران گفت: بیشترین علت فوت موتورسواران در سانحه های رانندگی، ضربه به سر است.

 رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: آسیب پذیری راکبان موتورسیکلت در معابر درون شهری نيز بالا  است و  موتورسواران و عابران پیاده 60 تا 70 درصد قربانیان سوانح رانندگی درون شهری را به خود اختصاص داده اند.معروف اظهار داشت: در این هفته به صورت نمادین، کلاه ایمنی میان راکبان موتورسیکلت توزیع می‌شود.

وی گفت: در این هفته، برگزاری اختتامیه طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه جاده‌ها برگزار و برترین‌های این طرح تقدیر می‌شوند.

وی تصریح کرد: ملاک انتخاب دانش آموزان در این طرح، نتایج آزمونی است که در این زمینه اخذ شده است و معلمان نیز بر اساس عملکردی که در زمینه ارتقای ایمنی تردد از جاده داشته‌اند، برگزیده شده‌اند.

به گفته وی برنامه‌های هفته جهانی ایمنی راه‌ها در سال جاری، با شعار مطالبه گری برای ایمنی راه ها پیگیری می‌شود و تلاش بر این است تا رانندگان و بهره‌برداران از راه بر ارتقای ایمنی ترددها حساس‌تر شوند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی افزود: تهیه و توزیع بروشور براساس محتواي ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی از دیگر اقدامات در این هفته است.

*********************************************
منبع:نودهي- روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان شمالي​


مشخصات:
نظرات: *