پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبيش از 500كيلومترراه اصلي وروستايي در خراسان شمالی برفروبي شد

تاریخ انتشار: 1399/01/05

معاون راهداري اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: در بارشهاي 24 ساعت گذشته 510کیلومتر راه ارتباطی استان  در محورهاي اصلي و روستايي برف روبی شده است.محمد مشتري اظهار کرد: 500 كيلومتردر محورهاي اصلي و10كيلومتردر محورهاي روستايي استان برف روبي شده است   و در این مدت180 تن شن و نمک در سطح جاده های اصلي و روستايي مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: در عمليات برف روبی در محورهای استان 87 نفر راهدار مشغول خدمت بوده اندودر بارشهاي اخير تعداد 69 دستگاه ناوگان راهداري بكار گرفته شده است كه از اين تعداد 67دستگاه در محورهاي اصلي و 2دستگاه در محورهاي روستايي گزارش شده است .

معاون راهداري اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: باتوجه به بارش نزولات آسماني در روز گذشته(4فروردين ماه99) به علت جاري شدن سيل وآبرفتگي سطح    جاده ها محورگرمه به ميامي ساعاتي مسدودگرديد و باتوجه به فروكش كردن سيلاب وتلاش راهداران در خصوص مرمت پل وكنترل مسير سيلاب مسير مذكور رفع انسدادشد.  

ايشان مطرح كردند:در طرح نوروزي سالجاري  268 نفر از راهداران خراسان شمالی در قالب ۲۲ اكيپ  راهداری به مسافران خدمات می دهندو حافظ راه هاي استان هستند واستان داراي 21گردنه ،22 راهدارخانه و 26 سوله شن ونمك مي باشد.

لازم بذكر است در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی استان باز بوده و از لحاظ جوی بارش پراکنده باران در محورهای بجنورد به آشخانه ( گردنه امین الله ) ،چمن بید به جنگل گلستان ، چمن بید به گرمه ، بجنورد به شوقان و حوزه راز و جرگلان گزارش شده و گردنه های امین الله و اسدلی و پلمیس مه آلود می باشد. 

استان خراسان شمالي داراي 433كيلومتر راه اصلي ،745 كيلومتر راه فرعي ،4652كيلومتر راه روستايي مي باشد.

*******************************************
منبع:نودهي- روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان شمالي​


مشخصات:
نظرات: *